Salı , Haziran 19 2018

Yeni Başkan Mevlüt Uysal Havaray Projesinin Neden İptal Edildiğini Açıkladı: “Daha İyisini Yapacağız”


İBB’nin çiçeği burnunda başkanı Mevlüt Uysal, göreve gelir gelmez ilk iş olarak eski başkan Kadir Topbaş’ın Havaray projesini iptal etmişti. Başkan Uysal, Havaray projesinin neden iptal edildiğini açıkladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Havaray projesinin neden iptal edildiği konusunda açıklamalarda bulundu. Uysal, olayın sadece bu projenin iptalinden ibaret olmadığını belirterek, bazı projelerin yerine daha güzelinin yapılması için iptal edildiğini söyledi. Kadir Topbaş’ın doğru projesinin her zaman yanında olduklarını belirten Uysal, eski başkanın görevi bırakmaması durumunda belki de bu projeyi kendisinin iptal edeceğini söyledi. 

HABERLER FARKLI ŞEKİLDE GÜNDEME GETİRİLİYOR
Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan, yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Saraçhane yerleşkesindeki makamında “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Burada yeni Başkan’a sorularını da yönelten Altınalan’a Başkan Uysal’da samimi yanıtlar verdi. Yeni İBB başkanı Uyasal, bazı basın yayın organlarının iptal edilen projeler hakkındaki haberleri çarpıttığını söyledi.

FARKLI SORUNLAR ORTAYA ÇIKINCA İPTAL EDİLDİ
Havaray projesinin iptal edilmesi hakkında açıklamalar yapan Bakan Uysal, Beşyol’dan başlayıp Sefaköy ve Halkalı’dan geçen Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda bitecek olan projede ortaya farklı ve ciddi sorunların çıktığını ve vatandaşlardan da şikayetler geldiğini dile getirdi. Küçükçekmece, Sefaköy ve Başakşehir’e daha güzel bir proje yapmak için iptal kararını aldıklarını belirten Uysal, Metro ve hafif raylı sistemin daha maliyetli olabileceğini fakat daha verimli olacağını söyledi. 
 

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir