Cuma , Temmuz 20 2018

Yeni Türkiye ve Eski Bürokrasi


Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, aralıksız 12 yıldır Devletin Zirvesinde olmasına rağmen heyecanından hiçbir şey kaybetmiş değil. Çünkü onu Lider yapan unsurlardan bir tanesi de Bürokratik Oligarşiye karşı verdiği ciddi mücadeledir. 12 yıldır bir çok kurumun başındaki Vesayetçi Bürokratlarla yaptığı mücadele sonucu işler yavaş yavaş rayına girmeye başladı.

Yeni Türkiye diye tabir ettiğimiz, Vesayet Döneminin son bulduğu, Milletle Devletin barıştığı, Cumhur Başkanının ilk kez Halk tarafından seçildiği ve tüm vesayetçi kurumların birer birer yok edildiği günleri Ülkemiz son yıllarda gördü.  Yerli ve Yabancı Vesayetçilerin tüm müdahale girişimleri Milletimizin desteği ile bir şekilde bertaraf edildi. Artık Ülke yönetiminde, Milletimiz tek yetkili olarak kendisini görmeye başladı.

Cumhur Başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, her konuşmasında Devlet içerisinde vesayet oluşturmaya çalışan yapılardan bahsetmekte ve bu yapılar ile her alanda mücadele edilmesi gerektiğini söylemektedir. Ama malesef Yeni Türkiyenin Eski Bürokratları,  Cumhurbaşkanımızın bu konuşmalarını ninni gibi dinleyip, tavsiye niteliğinde karar gibi algılayınca, ortaya havada kalan cümleler ve zaafa uğratılan Hükümet Politikaları çıkıyor.

Memuriyete yeni başlayan bir memur, Eski Türkiye Bürokrasi anlayışına maksimum 1 sene direnebilmekte ve sonunda pes ederek Vatanına ve Milletine fayda sağlamak yerine Eski Türkiye anlayışı ile işine gelmeyen görevleri aksatmaktadır.

Hükümetimizin, Milletimizin lehine aldığı kararlar acilen uygulanması gerekirken, maalesef Eski Türkiye Bürokrasisi hemen devreye girerek, milletimize yüzde yüz kazanım sağlayabilecek kararları, yüzde on kazanıma düşürmektedirler.

Eski Türkiye Bürokrasisinin en büyük hastalığı toplantı hastalığıdır. Sürekli toplantı yapıyoruz bahanesi ile işlemleri yürütmekle mükellef memurların çalışmasını engellemektedirler. Toplantı sonrası zaten kendilerinin de fikri olan kararların ugulanması için, en az 1 sene imzada bekletmekte ve bu sırada hizmet bekleyen Vatandaşlarımız madur olmaktadır.

Sizlere kısaca Eski Türkiye Bürokrasisini anlatıp sözümü bitirmek istiyorum. Vatandaşımız her hangi bir konuda derdini anlatmak için bir şekilde Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize ulaşabilmektedirler.

Bu Makamlar da Vatandaşımızın derdi ile alakalı konuyu ilgili Bürokratına aktarmakta ve sorunun derhal çözülmesi gerektiğini söylemektedirler.

İşte ne oluyorsa bu esnada oluyor. Benim mağdur Vatandaşım büyük sevinçle irtibat adres ve numarasını aldığı Müsteşar, Genel Müdür ve ya Başkanla görüşmek üzere Makama çıkmak için yola koyulur. Vatandaşımızı ilgili Makamın girişinde güler yüzlü Danışmanlar karşılar. İlgili Makamın şuan bir toplantıda olduğunu, toplantının çok uzun süreceğini, isterlerse konuyu kendilerine anlatıkları taktirde yardımcı olabileceklerini söylerler.

Masum Vatandaşımız da konuyu ilgili Danışmana aktarır, madem Makam çok yoğundur, Milletimize hizmet yolunda çalışmalar yapmaktadır, o zaman Makamın çok kıymetli zamanını almamak için Vatandaşımız, işinin halledileceği sevinciyle evine geri döner. Aradan tam 1 sene geçer. Vatandaşımızı arayan soran yoktur.Çünkü Devletimizi temsil eden Eski Türkiye Bürokrasisinin işleri çok yoğundur. Sürekli toplantılar yapmaktadırlar, önememli iş yemekleri vardır, bilgi ve tecrübelerini artırmak için yurt dışı ziyaretlerini de unutmamak gerekir amma en önemlisi de gece 12 lere kadar harcadıkları mesai hiçbir zaman gözardı edilmemelidir.

Bizim Yeni Türkiye’den dolayısı ile Cumhur Başkanımız ve Başbakanımızdan beklentimiz, biran evvel Eski Türkiye Bürokrasisinin kalıntılarını temizleyip, yerine kendi vizyonlarına uygun Yeni Türkiye’yi taşıyabilecek, Devletimizi  Milletimizle birleştirebilecek Bürokratlar atamalarıdır.

Cumhur Başkanımızın ve Başbakanımızın Hizmet etme  heyecanını, Milletimize ancak, Yeni Türkiye’yi anlayabilen ve uygulayabilen Bürokratlarla aktarabiliriz.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

One comment

  1. mükemmel, gördüğümüz herşeyi yazmışsınız. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir