Pazartesi , Temmuz 16 2018

Yeni Yıl Öncesi Piyasalarda Durum Değerlendirmesi


Grafiklerimizi içlerindeki kısa yorumlarla ardarda paylaştım ki kafamızda bir bütünlük oluştursun ve borsada olmazsa olmazın kendimize ait bir stratejimiz olması gerektiğini  anlayalım. Eğer stratejimiz tutmazsa   yani bu grafiklerin devamında beklentilerimize ters bir şekilde devam ettiğini düşünürsek stoplosları çalıştırmalıyız.

Stoplos candır ve bizleri olası büyük zararlardan korur. Piyasada oluşan hava öyle zamanlarda psikolojilerimizle oynuyor ki alınacak yerde satıyor satılacak yerde de alıyoruz.

Peki ne yapacağız? Piyasanın tersine mi hareket edeceğiz.Tabi ki hayır. Piyasada oluşan havanın değil piyasanın gerçekte ne dediğine kulak vericez ve stratejimizi ona göre yapacağız. 

Borsalarda artık ters poziyonlarda da kazanç sağlayacak enstrümanlar var; bunları zaten biliyorsunuz.Yani hisselerde, borsalarda. altında, dolar v.b. birçok şeyde yükselirken olduğu gibi düşerkende kazanmak mümkün.

Önemli olan doğru zamanda doğru pozisyonu açmak.Yurtdışı piyasalarında yılbaşı nedeniyle tatillerin bol olduğu günler epey fazla olduğundan önemli bir gündem olmadıkça borsalarda sakin bir hafta izleyebiliriz.

Yurt içinde ise  Halkbankasının %80 oranında bedelli sermaye artırarak buradan gelecek olan paranın kurulacak olan yeni katılım bankasında kullanılacak olmasının hisse üzerinde nasıl bir etki yapacağı merakla beklenmektedir. Halkbankası’nın devlet bankası olması sebebiyle her geçen gün daha da büyümesi elbetteki ilerisi için çok güzel bir gelişmedir.

Her şey gönlünüzce olsun diyor ve hepinize kazançlı ve mutlu bir hafta diliyorum. 

 

dax-tep-001.pngdax-senaryo-1.pngdax-hasann.pngdax-hasan-001.png

dax-15.12-001.png

hg-001.pngarkadaslar.pnggaranti-son-001.png

gar-has.pnghasan-garanti.png

*Yatırım tavsiyesi değildir..

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

6 comments

  1. teşekkürler emeğinize sağlık

  2. Tebrik ederim güzel bir sitiliniz var.

  3. Güzel yakalamissin

  4. Hisse önerilerinizi de bekliyoruz Ahmet bey

  5. Emeğiniziçin teşekkürler k.y. için güzel bir örnek olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir