Pazartesi , Haziran 25 2018

’Yerim Destanınızı’ Yazan Gazeteci Serbest Kaldı!


İzmit’te yerel bir Gazete’nin yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray, gazetede yazdığı ’Yerim destanınızı’ başlıklı köşe yazısı nedeniyle dün Ankara’da gözaltına alınmıştı. Emniyette ifadesi alındıktan sonra savcılığa sevk edilen gazetesi serbest kaldı. 

Kocaeli Koz Gazetesi ve internet sitesinde yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray, birkaç gün öce 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak ’Yerim destanınızı’ başlıklı köşe yazısı kaleme alarak internet sitesinde yayınlamıştı. Sosyal medyada büyük tepki çeken bu yazının ardından Yeliz Koray hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 

ANKARA’DA GÖZALTINA ALINDI
Koray’ın yazısının sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Yeliz Koray dün akşam saatlerinde haber yapmak için gittiği Ankara’da gözaltına alındı. Gözaltına alındığını sosyal medya hesabından paylaşan Yeliz Koray, daha sonra İzmit’e getirildi. Burada ifadesi alınan Koray, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyede Anayasal suçlara karşı işlenen suçlara bakan savcı tarafından ifadesi alınan Koray, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

“ADALETE GÜVENİYORUM”
Adliye çıkışında kendisini karşılayan yakınları ile kucaklaşan Koray, burada yaptığı açıklamada, yazdığı köşe yazısı nedeniyle gözaltına alındığını ve savcıya ifade verdikten sonra serbest kaldığını belirterek, adalete güvendiğini söyledi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir