Salı , Haziran 19 2018

Yıldırım Demirören’den Yabancı Sınırı Açıklaması! 11 Yerine 8 Yabancı…


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve diğer TFF yetkilileri İzmir’e giderek Altınordu’nun tesislerini gezdi. Burada açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı sınırlaması konusunda önemi bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören sürekli olarak yönetim kurulu toplantısını Riva’da yaparken bu sefer bir farklılık yaptı ve yönetim kurulunu İzmir’e götürerek toplantıyı Altınordu Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Toplantıya başlanmadan önce ise Altınordu’nun tesislerini gezen TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF yetkilileri tesisleri çok beğendi ve tam not verdiler.

11 YERİNE 8 YABANCI

Futbolun önemine dikkat çeken TFF Başkanı Demirören, genç yeteneklerin bunu bir meslek olarak görmesini söyledi ve sadece para kazanmak olarak görmemesi gerektiğini söyledi. Emirören, “Futbol ayak, kalp ve zekayı gerektiren bir unsur, onun üstüne de para geliyor. Futbolun sadece para kazanmak amaçlı olduğunu düşünmemesi lazım genç oyuncularımızın. Futbolu meslek gibi görmeleri lazım ki başarı gelsin ondan sonra ekonomik katkıları artsın” ifadelerine yer verdi. 

Özellikle son günlerde fazlasıyla tartışılmakta olan yabancı kuralı hakkında da konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Altınordu’nun kadrosunda yabancı oyuncu olmadığını belirtti ve bu yüzden Altınordu’yu tebrik etti. Yabancı sınırının 11 yerine 8 olması konusunda bir açıklama yapna Demirören, “Takdir ediyorum, devamını diliyorum, keşke bu rakam artsa. 11 yabancıyla çıkılacağına 8 yabancıyla çıkılsa sahalara. Altyapıya önem vererek, yerli oyuncuları yetiştirdiğimiz sürece zaten yabancı sorunu kendi kendine ortadan kalkacaktır” dedi. 

 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir