Pazar , Temmuz 22 2018

YKS Sınavına Geçici Kimlikle Girilebilecek


Bu hafta sonu yapılacak olan YKS sınavına girecek olan adaylar, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı geçici kimlik belgesi ile sınava alınacaklar. 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatleri arasında adayların işlemlerini tamamlayabilmek ileri için YKS’nin yapılacağı merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri de açık tutulacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) Tarafından bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS)  girecek olan adaylar, eğer kimlik belgeleri hala çıkmamışsa İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecekler.

ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI

Konu hakkında resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapana ÖSYM,  adayların T.C kimlik kartı edinme süreci içerisinde İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen geçici kimlik belgesi ile 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan YGS sınavına girebileceklerini duyurdu.

İŞLEMLER İÇİN AÇIK OLACAK

Diğer yandan YKS 2018 sınavına girecek olan adayların, eksik belgelerini tamamlayabilmeleri için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatleri arasında YKS sınavının yapılacağı il ve ilçe merkezlerinde bulunan nüfus müdürlüklerinin açık tutulacağı öğrenildi. Adaylar eksik olan belgelerini bu süre içerisinde merkezlere giderek tamamlayabilecekler.

About admin

Check Also

Milli Eğitim Bakanlığındaki Mevcut Öğretmen Açığı, Atama Bekleyen Öğretmen Sayısının Dörtte Biri

Yüz binlerce genç öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın atama yapmasını ve bu sayede ülkeye hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir