Salı , Haziran 19 2018

Yunan Başbakan'a Siyasi Cesaret Ödülü


Fransa’da düzenlenen bir törenle Yunanistan Başbakan’ı Çipras’a, ‘Siyasi Cesaret Ödülü’ takdim edildi. 
    

Çipras, kendisine takdim edilen siyasi cesaret ödülünü alırken ‘Yunan halkına ait olan bu ödülü Yunan halkı adına alıyorum.” şeklinde konuştu. 
    

Çipras’a, ‘Siyasi cesaret’ ödülünü takdim eden Politique Internationale Dergisi’nin kurucusu olan Patrick Wajsman ise törende yaptığı konuşmasında, “Çipras, Yunanistan ve Avrupa lehine kararlar verme cesaretini gösterdi.” dedi. 
Wajsman, “İnanç ve cesaret sahibi olan Yunanistan Başbakanı Çipras, sol görüşün Yunanistan’da güçlü bir siyasi akım olmasını sağlayan ender Yunan liderlerinden biridir. Kemer sıkma politikasına karşı duranlarla mücadelede en büyük ihtiyacı cesaretti.” ifadelerine yer verdi.

7 yıldan beri ekonomik kriz içerisinde olan Yunan hükümeti, kreditörlerden milyarlarca euro ek yardım almak maksadıyla emekli maaşlarını düşürdüğü gibi vergilerinde arttırılmasını yasalaştırmıştı.

Yunan Hükümetinin bu kararının en fazla etkilediği kesim olan emekliler, dün gerçekleştirdiği protesto gösterisinde Çipras’a, urgan ipiyle tepki göstermişlerdi. 
 
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir