Çarşamba , Temmuz 18 2018

Yusuf Namoğlu Açıkladı! VAR Sistemi Geliyor


MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, ligdeki kulüplerin de çok istediği VAR sistemi hakkında açıklamalarda bulundu ve sistemin önümüzdeki sene uygulanmaya başlayacağını söyledi. Ayrıca sistem hakkında da detaylar verdi. İşte haberin detayı… 

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Antalya Belek’te düzenlenen MHK Kış Semineri’ne katıldı ve seminerin üçüncü gününde basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Özellikle ligde hakemlerden yana oldukça şikayetçi olan kulüpler, VAR sisteminin hayata geçirilmesini istiyordu. Bu konu hakkında ilk kez detaylı bir açıklama yapan Namoğlu, VAR sistemi hakkında kulüplere müjdeyi verdi ve önümüzdeki sene uygulanmaya başlayacağını söyledi. 

28 MAÇTA DENEME YAPTIK 

Toplamda 28 maçta deneme yapıldığını ve VAR sisteminin hayata geçirilmesi için hiçbir detayın atlanmadığını söyleyen Yusuf Namoğlu, bu sistemin İngiltere ve Almanya’da da kullanıldığını hatırlattı ve o ülkelerde de hakemlerin hatalı kararlar verebildiğini belirtti. Türkiye’de de sistemin hayata önümüzdeki yıl geçeceğini söyleyen Namoğlu, sahadaki hakem ile video asistan arasında konuşma sağlanabileceğini belirtti. 

Sezon biterken sistemin kupada yarı final ve final maçlarında kullanılacağını söyleyen Yusuf Namoğlu, hakemin pozisyon tekrarını izlemek için monitör başına gittiğinde arkasından giden futbolcuya ise sarı kart gösterileceğini söyledi. Namoğlu, “Sahada olan hakem, video asistan önerisiyle pozisyonu görmek istiyorsa gidip ekrana bakacak. Monitöre bakmaya gittiği anda herhangi bir futbolcu peşinden giderse sarı kart verilecek.” dedi.
 

About

Check Also

Spor Toto 1. Ligde 34 Haftanın Özeti

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 sezonu tek maç haricinde sona erdi. Spor Toto 1. Lig …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir