Pazartesi , Temmuz 16 2018

Yusuf Namoğlu’ndan “VAR” Müjdesi! “Hedefimiz Gelecek Sezon Uygulamak”


MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, “VAR” sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bu konuda Avrupa’dan geri kalmaması gerektiğini belirten Namoğlu, sistemi önümüzdeki sezon uygulamayı hedeflediklerini söyledi. İşte detaylar…

Türkiye’de oynanan Finlandiya Malta maçında ilk defa çevrimiçi olarak kullanılan “VAR” sistemi, Antalya Mardan Stadyumu’nda Azerbaycan ile Makedonya arasında oynanan müsabakada ikinci defa çevrimiçi olarak uygulandı. Mücadeleyi ise Halis Özkahya yönetirken, “VAR” sistemindeki görevi ise Cüneyt Çakır ile Hüseyin Göçek üstlendi. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ise “VAR” sisteminin odasını bizzat kendisi giderek inceledi.

SKANDAL KARARLARIN YERİNE DOĞRU KARARLARIN VERİLMESİNİ SAĞLAYACAK

“VAR” sistemi hakkında ise incelemelerde bulunduktan sonra açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, bu sistemin penaltı, gol, taç, ihraç ve ya yanlış ihraç gibi ve maçın kaderini değiştirecek pozisyonlarda kullanılacağını dile getirdi. Ayrıca maç içerisinde verilen skandal kararların ve hakemin göremediği pozisyonların doğru karara dönüştürülmesinde kullanılacağını söyledi. Sistemdeki amacın ise minimum müdahale ve maksimum kazanç olduğunu dile getirdi.

“VAR” sisteminin şuana kadar 2 defa çevrimiçi olarak uyguladıklarını belirten MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, amaçlarının en kısa sürede bu sistemi Türkiye’de kullanmak olduğunu belirtti ve hedeflerinin ise seneye liglerde kullanmaya başlamak olduğunu söyledi. Ayrıca Yusuf Namoğlu, kupa finali gibi bazı maçarda da sistemi denemek istediklerini de dile getirdi.  

 

About

Check Also

PFDK'dan Ceza Yağmuru

TFF yaptığı açıklama ile Süper Ligde oynanan karşılaşmalardaki olaylar nedeniyle 6 Süper Lig Kulübüne çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir