Cumartesi , Ağustos 4 2018

Yüz Binlerce Kuzey Koreli Yumruklarını Havaya Kaldırarak ABD'ye Meydan Okudu


Kuzey Kore’de Başkent Pyongyang’ta toplanan yüz binlerce kişi yumruklarını havaya kaldırarak ABD’ye meydan okudu. Kim Jong-un’un da destek verdiği kalabalık, sloganlar attı. 

Kuzey Kore resmi haber ajansı tarafından geçilen haberlere göre Kuzey Kore ordusu Guam’a ağustos ortasında 4 adet füze yollamak için Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’dan gelecek emirleri bekliyor. Kuzey Kore, dünyanın en kalabalık 4’üncü ordusuna sahip. Council of Foreign Relations’a göre Kuzey Kore’nin elinde 15 ila 25 arasında nükleer bomba bulunuyor. Kuzey Kore, 1950-53 yılları arasında yapılan ‘Kore savaşının’ ardından ABD ile bir barış anlaşması imzalamıştı. Ancak iki ülke arasında savaş teknik olarak hala devam ediyor. Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da bir miting düzenlendi ve yüzbinlerce kişi bir araya gelerek ABD’ye meydan okudu. 

ORDU KİM JONG UN’DAN GELECEK EMRİ BEKLİYOR
Büyük Okyanus’taki ABD toprağı Guam’a füze saldırısı yapmayı planlayan Pyongyang yönetimi Büyük Ağustos ayının ortasını bekliyor. Kuzey Kore haber ajansı tarafından geçilen haberde Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un emir vermesi durumunda ABD’ye bağlı özerk Guam açıklarına 4 adet orta menzilli füze fırlatmayı planladıkları belirtildi. 

YUMRUKLAR HAVAYA KALKTI
Kuzey Kore’nin resmi haber ajansı başkent Pyongyang’daki meydanda düzenlenen mitinge dair kareleri de paylaştı. Mitingde, yüzbinlerce kişi meydanda toplanarak ABD’ye yumruk ve sloganlarla meydan okudu. Ayrıca topluluk Kim Jong-un yönetiminin ABD karşıtı politikalarına da destek verdiklerini gösterdi. 

 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir