Pazar , Temmuz 22 2018

Yüzbinlerce Kişinin Beklediği Metro Hattı Açılıyor


Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olma özelliği taşıyan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ikinci etabı kısa süre sonra açılıyor.

Milyonlarca kişinin beklediği Türkiye’nin ilk sürücüsüz Metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın Ikinci etabının açılmasında son aşamaya gelindi. hazırlıkların tamamlanmasının ardından metro hattının Ağustos ayında hizmete açılacağı öğrenildi. Metro hattının 2. etabı olan Yabanevler-Sancaktepe bölümünde deneme seferleri yapılmaya başlanacak.

KISA BİR ARA VERİLECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre sürücüsüz metro hattının 2. etabı olan Yamanevler-Sancaktepe bölümünün açılması için düğmeye basıldı. Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler lise ikinci etabın hizmet vermeye başlaması amacıyla gerekli test ve kontrollerin yapılması için bu ay içerisinde bazı günlerde kapalı olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu çalışmaların daha ileriye gitmek için kısa bir ara olduğunu söyledi.

15 TEMMUZ’DA AÇIK OLACAK

Sürücüsüz metro hattının Üsküdar-Yamanevler bölümünde test ve kontrol sürüşleri nedeniyle 9 gün ara verilecek olmasından ötürü vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi de çıkartıldı. Bu takvime göre metro hattı Temmuz ayının 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30. günlerinde hizmet vermeyecek. İETT Metro Seferi’nin yapılmayacak günler için ek otobüs seferleri koydu. İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi ve ulaşım bunlarla sağlanacak.

TEST SÜRÜŞLERİ BİTİNCE SEFER BAŞLYOR

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler’den Sancaktepe’ye Kadar test sürüşlerini bitmesinin ardından Ağustos ayında uzayacak. Şu anda 9 istasyonunda hizmet veren Hatta bu tarihten itibaren 7 istasyon daha eklenecek.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir