Çarşamba , Temmuz 18 2018

Yüzlerce Kişiyi Dolandıran “Altın Kızlar” Çetesi Yakalandı


Kocaeli’de whatsapp üzerinden iletişim kurdukları 107 kişiyi kolay kazanç vaadi ile yaklaşık 1 milyon lira dolandıran “Altın Kızlar” adlı 4 kişilik çete kıskıvrak yakalandı. Çetenin liderliğini de bir kadının yaptığı ortaya çıktı. 

Kocaeli’nin Darıca ve Gebze bölgesinde “Altın Kızlar” çetesi olarak bilinen daha önce çalıştığı derneklerin referansını kullanarak whatsapp üzerinden iletişime geçtikleri 107 kişiyi yaklaşık 1 Milyon Lira dolandıran çete yakalandı. 

ÇETE LİDERİ KADIN
Alınan bilgilere göre D.E. adlı kadın, Darıca ve Gebze’de daha önce çalıştığı derneklerin adını kullanarak tanıştığı kişilerin güvenini kazandı ve kolay kazanç vaadi ile bu kişilerin ziynet eşyalarını ve paralarını aldı. D.E iddialara göre anlaştığı kişilere ilk etapta kazançlarını 2 kat geri vererek iyice güven sağladı. İnsanlar da daha fazla kazanmak için daha fazla para verecek yeni insanlar buldu. D.E, kişi sayısı artınca, whatsapp üzerinden “Altın Kızlar” adlı bir grup kurdu ve birlikte çalıştığı 4 kişiyle birlikte 107 kişiden yaklaşık 1 milyon TL’lik para ve ziynet eşyası aldı. Ancak bu defa aldıklarını geri de ödemedi. 

POLİS ÇETEYİ ÇÖKERTTİ
Polis ekipleri mağdurların şikayeti üzerine kadınlardan oluşan 4 kişilik çeteyi çökertti. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, tarafından 26 Eylül tarihinde düzenlenen operasyonla şüpheliler D.E., O.S., S.Ç. ve P.P. yakalanarak gözaltına alındı. 

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Villasına Giren Polisler 127 Kamerayı Görünce Şok Oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir