Pazartesi , Haziran 25 2018

Zihinsel Engelli Genç Kızı Taciz Etmişti! Sapık Tüpçünün Savunması Pes Dedirtti


Manisa’da zihinsel engelli bir genç kızı taciz eden sapık tüpçü çıkarıldığı mahkemede yaptığı savunmayla pes dedirtti. ‘Cinsel yönden sağlıklı değilim’ diyen sapık 11 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Olay, Manisa Yunusemre ilçesinde 21 yaşında yüzde 50 zihinsel engeli bulunan genç bir kızın başına geldi. 63 yaşındaki tüpçü Hidayet Kaya’nın genç kızı taciz ettiği iddialar üzerine gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenilmişti.

SAPIK TÜPÇÜNÜN SAVUNMASI PES DEDİRTTİ

21 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli B.A isimli genç kızı taciz ettiği iddiaları ile hakkında soruşturma başlatılan 63 yaşındaki Hidayet Kaya, çıkarıldığı mahkemede yaptığı savunmada, 5 yıl önce kalp ameliyatı olduğunu ve onun ardından tansiyon, şeker gibi başka rahatsızlıklarda yaşadığını belirtti.  Bu rahatsızlıklar nedeniyle 5 yıldır cinsel yönden sağlıklı bir insan olmadığını söyleyen Kaya, kendisine kumpas kurulduğunu söyleyerek kumpas mağduru olduğunu ve suçlamaları kabul etmediğini belirtti. 

HASTANE RAPORU GENÇ KIZI DOĞRULADI

Genç kızın avukatının talebi doğrultusunda B.A’nın ifadesinin güvenilirliği için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden istenilen raporda, genç kızın verdiği ifadeye itimat edilebileceği belirtildi. Görülen mahkeme sonrasında 63 yaşındaki Hidayet Kaya’nın ‘Zincirleme olarak basit cinsel saldırı’ suçundan 11 yıl, 3 ay hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Sanık avukatının karar sonrasında yaptığı açıklamada, şahsa verilen cezanın az bulunduğunu ve arttırılması için karar itiraz ettiklerini aktardı.
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir