Pazartesi , Haziran 25 2018

Zinde Bir Beyin İçin Ne Yapmalıyız?


İnsanların yaşları ilerledikçe sadece iç organları değil, beyinleri de yıpranır. Beynin yıpranmasını geciktirerek yaşlılığa zinde bir beyin ile girmek basit beyin egzersizleri ile mümkün. 
    

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Nöroloji Uzmanı Dr. Ümit Gedikoğlu Kurtar, “Küçük beyin egzersizleri ile beyinde kısa yollar oluşturularak yaşam daha pratik hale getirilebilir. Günde 3 öğün yemek yerine 6 öğün yemek yemenin vücuda inanılmaz faydaları vardır. Beynin yıpranmasının ve yorulmasının önüne geçmek için endişeden uzak durulmalıdır. Çay, kahve ve kola gibi içecekler, ihtiyaç kadar tüketildiği zaman beyin daha berrak çalışır. Serotonin içeren çikolata, fındık, fıstık, muz, balık gibi yiyeceklerin tüketilmesi stresi azalttığı gibi insanların, kendilerini mutlu hissetmelerini sağlar. Ayrıca zinde bir beyin için sigara tüketilmemelidir.” şeklinde konuştu. 

Günlük yaşantı içerisinde küçük aktiviteler ile beynin zinde tutulabileceğini belirten Nöroloji Uzmanı Dr. Kurtar, “Beynin, kendisini yenileyebilmesi için bir hobi edinilmesi kesinlikle gereklidir. Eskiyen beyin hücreleri bu yolla yenilenir. Beynin gelişmesinde ve zinde kalmasında diğer önemli faktöreler ise spor yapmak, mutlu hissetmek ve gülümsemektir.” ifadelerine yer verdi.   
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir